HISTORIA

Wszystko zaczęło się 1 lipca 1996 roku, kiedy to trener Mirosław Jaskierski zebrał grupę chłopców praktycznie z jednej dzielnicy i zgłosił ich do rozgrywek w MZPN. Pierwsze drużyny UKS Kamionek Warszawa to trzy zespołu juniorskie roczniki 1983,1984 oraz prowadzony przez trenera Andrzeja Bołdaka rocznik 1985, który w tamtych czasach osiągnął największy sukces awansując do rozgrywek ligi makroregionalnej. Trenerowi Jaskierskiemu jako asystent pomagał Piotr Kurban, który praktycznie całe 20 lat spędził w UKS Kamionek a po pewnym czasie samodzielnie poprowadził nowo powstały rocznik 1990. Przez ładnych parę lat UKS Kamionek dał możliwość gry w piłkę wielu młodym dzieciakom, którzy dzięki wspólnym wyjazdom na obozy „organizowane przez ówczesnego prezesa klubu Sylwestra Sawickiego” oraz granie razem mogli poznać takie wartości jak: zaangażowanie, pracowitość, współpraca oraz parę innych cech które zapewne przydały im się potem w dorosłym życiu. Niestety te dobre czasy nie trwały wiecznie i w latach 2002 do 2007 klub przeszedł pewnego rodzaju wegetację. W tym czasie z Kamionka odeszło wielu ludzi którzy kształtowali i prowadzili klub. W 2007 roku trener Kurban postanowił wraz z nowym prezesem Grzegorzem Kalinowskim odbudować UKS Kamionek Warszawa i razem założyli drużynę seniorów występującą w rozgrywkach klasy B . Na początku było trudno, ludzie przychodzili do Kamionka i szybko odchodzili ponieważ problemem była infrastruktura a mianowicie praktycznie brak boiska ( boisko z którego wtedy korzystała drużyna było strasznie zniszczone i pozbawione trawy.) W 2009 roku klub doszedł do porozumienia z władzami dzielnicy Pragi Południe i mógł na treningi i mecze wykorzystywać nowo wybudowane boisko w Parku Skaryszewskim co pomogło przyciągnąć do drużyny nowych zawodników. Do Kamionka wróciło kilku jego wychowanków, oraz przyszło kilkunastu zawodników z których paru kiedyś grało w piłkę w profesjonalnych drużynach. Skutkiem tego wszystkiego obecnie jest awans największy sukces od początku istnienia UKS Kamionek Warszawa, historyczny awans w sezonie 2014/15 do rozgrywek A klasy . Ten historyczny awans przypadł na 19 lecie klubu co jeszcze bardziej cieszy nas wszystkich. W związku z wymogami jakie stawia granie w A klasie, udało się podpisać umowę partnerską na prowadzenie grup młodzieżowych z Junakiem Warszawa. Obecnie nasz Kamionek tworzy nową historię i choć jeszcze droga jest daleka już teraz po cichu wszyscy zaczynają mieć nadzieję, że za rok, na okrągłą rocznicę 20 lecia klubu, spotkamy się ponownie i będziemy mogli zapisać nową kartę historii klubu wpisując w tytule „ Historyczny awans UKS Kamionka Warszawa do klasy okręgowej” :)